Fit Recepty
Sleduj ma
Vaječný fitness puding s proteínom

Vaječný fitness puding s proteínom

Jednoduchý fitness puding z vajec, proteínu a želatíny plný kvalitných bielkovín. Doprajte si túto zdravú a chutnú dobrotu, ktorá neuškodí ani vašej postave. Ak máte chuť na sladké, rozhodne odporúčam tento vaječný fitness puding s proteínom vyskúšať - ochutiť si ho môžete tmavou čokoládou, kokosom alebo ovocím podľa vašej chuti. Puding je dokonca low carb a má vysoký obsah bielkovín, vďaka čomu sa tiež hodí do diéty.

Na prípravu budete dokonca potrebovať len štyri ingrediencie. Mlieko môžete použiť kravské, no ešte lepší je tento puding s rastlinným mliekom (napríklad kokosovým, mandľovým či ovseným). Odporúčam použiť vanilkový proteín, no pokiaľ chcete zvýrazniť napríklad chuť kokosu (použijete kokosové mlieko), použite i kokosový proteín a vytvorte si tak fantastický kokosovo vaječný puding, ktorý vám rozvonia celý byt. Takto si môžete jednoducho vyskladať prakticky akúkoľvek príchuť.

Tento jednoduchý domáci fitness puding má rozhodne lepší obsah ingrediencií ako práškové pudingy z obchodu. Vyhnite sa konzervačným látkam a množstve cukru a potešte sa radšej takýmto domácim pudingom so skvelými nutričnými hodnotami. Uvidíte, že ho nebudete robiť poslednýkrát.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

  • 3 vajcia
  • 300ml mlieka (mandľové, kokosové, kravské..)
  • 1 odmerka (30g) vanilkového proteínu (odporúčam tento)
  • 3 PL 100% želatíny v prášku
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V hrnci rozmiešame mlieko so želatínou, vajíčkami a proteínovým práškom a za stáleho miešania privedieme (na slabom plameni) celú zmes k varu.
  2. Po prevretí by nám mal vzniknúť puding bez hrudiek.
  3. Ihneď po prevretí odstavíme puding z tepla.
  4. Hotový puding naservírujeme do misiek.
  5. Môžeme ho podávať ešte teplý, alebo studený po odležaní v chladničke, kedy ešte viac stuhne.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal215 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina1 g
Bielkoviny27 g
Tuky10 g