Fit Recepty
Sleduj ma
Vajíčkový šalát s cuketou a a fazuľou

Vajíčkový šalát s cuketou a a fazuľou

Zdravý vajíčkový šalát s cuketou a a fazuľou je bohatý na bielkoviny, vlákninu a tiež minerály. Vyskúšajte ho na obed alebo večeru - samostatne alebo aj ako prílohu k pečivu.

Tip: Ako si správne pripraviť vajcia uvarené na tvrdo?

Vajíčka dáme najskôr do hrnca a následne ich zalejeme studenou vodou. Tá by mala siahať približne 2 cm nad hladinu vajec. Do hrnca môžeme pridať aj 1 ČL sódy bikarbóny, ktorá zabezpečí to, že odstránite škrupinku z vajíčka jednoduchšie a bez toho, aby ste otrhali aj časti vajec. Vodu treba priviesť do varu čo najrýchlejšie, a po tom čo zovrie, treba hrniec odstaviť z tepla a prikryť ho pokrievkou. Necháme ho takto prikrytý stáť 10 minút. Následne je treba vajcia premiestniť do misky s ľadovou vodou, kde zažijú teplotný šok, a teda škrupinka pôjde dole o to jednoduchšie. Vajcia následne už len ošúpeme a môžeme ich podávať.

Ako si pripravujete vajce na tvrdo vy? Používate tento odporúčaný spôsob, alebo ich jednoducho uvaríte a ošúpete čo najlepšie, ako sa to dá? :)

V každom prípade, ak si už tie vajcia na tvrdo pripravíte, vyskúšajte si z nich urobiť napríklad aj tento zdravý vajíčkový šalát s cuketou a a fazuľou. Najlepšie chutí čerstvý. Z uvedených surovín vám výjdu 4 malé alebo 2 väčšie porcie.

Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).

Ingrediencie

 • 200 g cukety
 • 50 g bieleho gréckeho jogurtu
 • 200 g uvarenej fazule
 • 1 ČL horčice
 • 5 vajec (uvarených na tvrdo)
 • 1/4 ČL mletej červenej papriky
 • 250 g cottage cheese (bez nálevu)
 • 1/4 ČL mletého čierneho korenia
 • 1/2 ČL soli

Postup

 1. Vajcia uvarené natvrdo nakrájame nadrobno.
 2. V miske ich zmiešame s nakrájanou cuketou, uvarenou fazuľou, cottage cheese (zbaveným nálevu), jogurtom, koreninami, soľou a horčicou.
 3. Šalát dobre premiešame a môžeme ho ihneď podávať.
Kniha Obedy a večere
Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal230 KCal
Sacharidy14 g
Vláknina5 g
Bielkoviny26 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu