Fit Recepty
Sleduj ma
Jednoduchý špaldový koláč

Jednoduchý špaldový koláč

Jednoduchý recept na špaldový koláč bez vajec, ktorý sa isto stane vašou záchranou pre lenivé rána alebo nečakané návštevy. Do cesta si môžete primiešať čokoľvek, napríklad zmes sušeného ovocia a orechov a pripraviť si tak chutný a voňavý koláčik aj na vianočný stôl. Receptov na zdravé vianočné koláče nie je nikdy dosť.

Na tento jednoduchý špaldový koláč budete potrebovať len niekoľko zdravých, no bežných ingrediencií. Veď základným krokom k zdravému stravovaniu je zámena klasických, výživne nehodnotných surovín za ich zdravšie alternatívy. Teda bežnú múku vymeníme za celozrnnú alebo špaldovú, biely rafinovaný cukor za trstinový prípadne kokosový a k olejom pridať všestranne využiteľný - kokosový olej. Ak ste tieto tri veci už zvládli, máte doma všetko potrebné na tento recept. Mlieko môžete použiť kravské alebo rastlinné, podľa vašej chuti či možností. Ja najradšej používam rastlinné kokosové alebo orechové mlieko.

Príprava tohto zdravého špaldového koláča netrvá dlhšie ako 5 minút, potom ho už len stačí šupnúť do rúry, počkať 40 minút a vláčny, chutný koláčik je na svete. Nezabudnite si do cesta primiešať i vaše obľúbené suroviny - kúsky horkej čokolády, sušené ovocie, orechy, kokos a podobne.

Špaldový koláč môžete servírovať napríklad potretý jogurtom, džemom či arašidovým maslom.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V miske spolu zmiešame sypké ingrediencie a následne do nich primiešame aj tie zvyšné.
  2. Do vzniknutého cesta môžeme podľa chuti primiešať aj kúsky tmavej čokolády, sušené brusnice či iné sušené ovocie alebo aj kúsky čerstvého, nie príliš mokrého ovocia.
  3. Cesto vylejeme do papierom na pečenie vystlatej tortovej formy (s priemerom 20-25cm) a pečieme 40-45 minút na 180 stpňoch do zlatista.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy50 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal176 KCal
Sacharidy33 g
Vláknina4 g
Bielkoviny6 g
Tuky3 g