Fit Recepty
Sleduj ma
Najlepší fit termix

Najlepší fit termix

S radosťou vám predstavujem ten najlepší domáci fit termix, aký sme kedy jedli. Nevyrovná sa mu dokonca ani ten z obchodu. Ak si chcete pripraviť chutnú čokoládovú maškrtu s vysokým obsahom bielkovín a nižším obsahom tuku a kalórií, neváhajte a poďte si tento čokoládový termix prichystať. Na prípravu je úplne jednoduchý a hotový ho budete mať do 15 minút. Na 1 porciu obsahuje len okolo 133 kcal, 13 g bielkovín, 11 g sacharidov a iba 2 g tuku.

Fitness termix si môžete zakaždým pozmeniť napríklad aj tak, že si do neho pridáte aj za odmerku-dve proteínového prášku (odporúčam tento) . Obmieňať tak môžete aj príchute termixu podľa toho, aký proteín použijete. Ak ale do receptu pridáte proteín, odporúčam znížiť množstvo škrobu v recepte približne na polovicu, aby nebol príliš hustý.

Bez proteínu si môžete tento fit termix pripraviť aj vo vanilkovej verzii. Namiesto kakaa a škrobu jednoducho použite 1 vanilkový puding a ku koncu do pudingu pridajte aj trochu vanilkového extraktu.

Termix som pripravila bez cukru, s použitím xylitolu. Namiesto xylitolu však na osladenie môžete použiť aj iné, vami preferované sladidlo - erytritol, kokosový cukor, med, flavdrops (odporúčam tieto) či stéviu, dobre poslúži aj med.

Lepší recept na domáci fit termix veru nenájdete. Odporúčam vyskúšať ho všetkými desiatimi. Ak si ho pripravíte, určite mi napíšte, aký mal u vás doma úspech :)

Ingrediencie

 • 400 ml polotučného mlieka
 • 400 g nízkotučného roztierateľného tvarohu
 • 60 g xylitolu (alebo iného sladidla) (odporúčam tento)
 • 100 g bieleho gréckeho nízkotučného jogurtu
 • 30 g kakaa (odporúčam toto)
 • 20 g kukuričného škrobu (Gustin)
 • proteín (voliteľné) (odporúčam tento)

Postup

 1. V hrnci si zmiešame mlieko so škrobom, kakaom a xylitolom a za stáleho miešania zmes privedieme k varu.
 2. Po tom, čo puding začne vrieť a zhustne, odstavíme ho z tepla a vmiešame do neho tvaroh a jogurt (prípadne aj proteín).
 3. Termix poriadne metličkou rozmiešame, nadávkujeme do misiek a necháme ho vychladnúť.
 4. Termix skladujeme v chladničke a spotrebujeme do 5 dní.
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť6 porcií
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal133 KCal
Sacharidy11 g
Vláknina2 g
Bielkoviny13 g
Tuky2 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu