Fit Recepty
Sleduj ma
Nízkosacharidové syrové muffiny

Nízkosacharidové syrové muffiny

Výborné fitness nízkosacharidové syrové muffiny vhodné na raňajky, desiatu či večeru. Na ich prípravu potrebujete iba 5 bežne dostupných ingrediencií. Cesto máte pripravené za 5 minút a o zvyšok tohto chutného zákusku sa za vás postará rúra.

Muffin, veľmi populárny najmä v sladkej podobe, je šikovný malý koláčik, do ktorého sa však pri šikovnej príprave zmestí aj celý rad živín. Sú veľmi výživné a zasýtia na dlhú dobu - tento syrový muffin má až 4 krát viac bielkovín ako sacharidov.

Tieto low carb a nízkokalorické muffiny sú vhodné aj pre ľudí na diéte a pri chudnutí. A to nie len na raňajky, ale vlastne kedykoľvek počas dňa. Takýto muffin je tiež príjemnou zmenou pre každého milovníka vaječných raňajok. Môžete si do nich, samozrejme, pridať i vaše obľúbené suroviny - tento fit recept však najprv vyskúšajte podľa návodu. Ak máte radi syr, určite si ho zamilujete.

Muffiny sú skvelým riešením aj na problémy s deťmi a raňajkami. Pokiaľ vám deti odmietajú ráno normálne jesť, vyskúšajte im pripraviť takéto zdravé slané muffiny. Cesto môžete vyliať do akejkoľvek silikónovej formy a vytvoriť si tak i malé vajíčkové koláčiky (nenalievajte ho ale doplna, vajíčka pri pečení zväčšujú objem). Do cesta môžete pridať i nakrájanú kvalitnú šunku alebo doň schovať špenát. Fantázii sa opäť raz medze nekladú :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

  • 150g strúhanej mozzarelly
  • 4 vajcia
  • 4 PL kokosovej múky (odporúčam túto)
  • 200ml vody
  • 1 PL cesnakového korenia
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V miske si zmiešame všetky ingrediencie dohromady.
  2. Cesto nadávkujeme do silikónových formičiek na muffiny a pečieme 35 minút na 180 stupňoch do zlatista.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy40 minút
Výdatnosť8 muffinov
Nutričné hodnoty / 1 muffin
KCal95 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina1 g
Bielkoviny8 g
Tuky6 g