Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Nízkosacharidové syrové muffiny

Nízkosacharidové syrové muffiny

Výborné fitness nízkosacharidové syrové muffiny vhodné na raňajky, desiatu či večeru. Na ich prípravu potrebujete iba 5 bežne dostupných ingrediencií. Cesto máte pripravené za 5 minút a o zvyšok tohto chutného zákusku sa za vás postará rúra.

Muffin, veľmi populárny najmä v sladkej podobe, je šikovný malý koláčik, do ktorého sa však pri šikovnej príprave zmestí aj celý rad živín. Sú veľmi výživné a zasýtia na dlhú dobu - tento syrový muffin má až 4 krát viac bielkovín ako sacharidov.

Tieto low carb a nízkokalorické muffiny sú vhodné aj pre ľudí na diéte a pri chudnutí. A to nie len na raňajky, ale vlastne kedykoľvek počas dňa. Takýto muffin je tiež príjemnou zmenou pre každého milovníka vaječných raňajok. Môžete si do nich, samozrejme, pridať i vaše obľúbené suroviny - tento fit recept však najprv vyskúšajte podľa návodu. Ak máte radi syr, určite si ho zamilujete.

Muffiny sú skvelým riešením aj na problémy s deťmi a raňajkami. Pokiaľ vám deti odmietajú ráno normálne jesť, vyskúšajte im pripraviť takéto zdravé slané muffiny. Cesto môžete vyliať do akejkoľvek silikónovej formy a vytvoriť si tak i malé vajíčkové koláčiky (nenalievajte ho ale doplna, vajíčka pri pečení zväčšujú objem). Do cesta môžete pridať i nakrájanú kvalitnú šunku alebo doň schovať špenát. Fantázii sa opäť raz medze nekladú :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 150g strúhanej mozzarelly
  • 4 vajcia
  • 4 PL kokosovej múky (odporúčam túto)
  • 200ml vody
  • 1 PL cesnakového korenia

Postup

  1. V miske si zmiešame všetky ingrediencie dohromady.
  2. Cesto nadávkujeme do silikónových formičiek na muffiny a pečieme 35 minút na 180 stupňoch do zlatista.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy40 minút
Výdatnosť8 muffinov
Nutričné hodnoty/ 1 muffin
KCal95 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina1 g
Bielkoviny8 g
Tuky6 g