Fit Recepty
Sleduj ma
Domáci proteínový cheat spread krém s kokosom

Domáci proteínový cheat spread krém s kokosom

Vyrobte si tento vynikajúci domáci proteínový cheat spread krém s kokosom - jednoducho, rýchlo a lacno. Spojenie domáceho arašidového masla, kokosu, vanilky a kávy vás zaručene dostane a navyše nakopne do nového dňa. Ďalšou výhodou jeho domácej prípravy je, že si jeho chuť môžete stále obmieňať - buď pridaním rôznych príchutí proteínových práškov alebo pridaním kakaa, horkej čokolády či lyofilizovaného ovocia. Odporúčam vyskúšať hneď niekoľko príchutí, určite to neoľutujete.

Ako tento domáci cheat spred krém využiť? Buď samostatne, do ovsených či iných kaší, do proteínového shake-u, do zdravých koláčov, na pečivo alebo do palaciniek. Rozhodne sa u vás v kuchyni dlho neohreje. Je low carb a doplní vaše telo o kvalitnú energiu, bielkoviny a zdravé tuky. V prípade záujmu však môžete proteín z receptu vynechať.

Na rozmixovanie arašidov je vhodný výkonný sekáčik, ktorý arašidy dôkladne rozmixuje na maslo. Ak máte problém s výrobou orechového masla, (odporúčam tento) sekáčik. Zíde sa pri výrobe akéhokoľvek orechového masla, pesta či krému.

Tento recept na domáci orieškový krém má nízky obsah sacharidov a s použitím stévie a vegan proteínu je vhodný aj pre vegánov. Spojenie s vanilkou a kávou vás príjemne nabudí, preto sa obzvlášť hodí na raňajky. Ja som si ho zamilovala, skúste ho tiež! :)

1 porcia = 1 veľkej, vrchovitej lyžici

Tento recept je z knihy Fit sladkosti - obsahuje až 120 chutných receptov na fit dezerty (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V mixéri (najlepšie v sekáčiku) si pri vysokom výkone rozmixujeme arašidy na maslo - malo by to trvať približne 3 minúty.
  2. Následne ku vzniknutému arašidovému maslu pridáme strúhaný kokos, kokosový olej a opäť mixujeme dohladka (zhruba 2 minúty).
  3. Do krému pridáme proteínový prášok, mletú kávu, štipku soli, vanilkový extrakt, sladidlo podľa chuti a opäť rozmixujeme.
  4. Pridaním proteínového prášku začne krém výrazne hustnúť, preto odporúčam začať najprv s 15g proteínu a zvyšok vmiešať podľa požadovanej konzistencie.
  5. Nakoniec krém ešte v prípade potreby dochutíme sladidlom a ak sa nám zdá hustý, rozriedime ho trochou medu či kokosovým olejom.
  6. Krém skladujeme pri izbovej teplote.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť20 porcií
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal87 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina1 g
Bielkoviny3 g
Tuky7 g