Fit Recepty
Sleduj ma
Jednoduché pečené ovsené šišky

Jednoduché pečené ovsené šišky

Jednoduché zdravé pečené ovsené šišky so škoricovým nádychom. Pripraviť si ich môžete aj úplne bez cukru, stačí ak med nahradíte datľami. Doprajte si tieto fit šišky bez výčitiek na raňajky, obed či desiatu. Kto by im vedel odolať? ;)

Ak nemáte formu na šišky, môžete si z cesta pripraviť napríklad muffiny. Tieto šišky z ovsenej múky sú sladené len medom, prípadne datľami a jedna obsahuje iba 2g tuku. Niet divu, že tieto ovsené šišky sú nízkokalorické a vďaka svojmu zloženiu aj oveľa ľahšie stráviteľné ako šišky, ktoré poznáte z obchodu. Keďže sú pečené, nepotrebujete pri nich žiaden olej - jedine v prípade, že nemáte silikónové formičky, vtedy je dobré potrieť formu trochou kokosového oleja.

V prípade, že si tieto pečené ovsené šišky chcete osladiť datľami, namočte ich vo vode aspoň 30 minút pred prípravou cesta, aby zmäkli a dali sa ľahko rozmixovať. Tieto zdravé a diétne ovsené šišky máte hotové do pol hodinky. Polejte ich vašou obľúbenou polevou alebo posypte preosiatou kokosovou múkou (pre cukrový efekt) a ponúknite nimi svojich známych, kolegov, návštevu či deti. Nikto ani neuhádne, že sú zdravé a fit. Šišky si predsa nájdu miesto všade - dokonca aj ako sladký obed.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Tip: Pokiaľ chceme v recepte použiť namiesto medu datle, necháme ich aspoň 30 minút odstáť v teplej vode a následne ich rozmixujeme na jemnú pastu.
  2. Najskôr si spolu zmiešame suché ingrediencie, do ktorých následne vmiešame aj tie ostatné.
  3. Vzniknuté cesto nadávkujeme do silikónovej formy na šišky. Ak používame inú ako silikónovú formu, predom ju vymastíme trochou kokosového oleja.
  4. Šišky pečieme 15-18 minút pri 180 stupňoch.
  5. Hotové šišky môžeme pre cukrový efekt posypať kokosovou múkou, prípadne inou obľúbenou polevou.
  6. Šišky môžeme podávať napríklad aj s kvalitným domácim džemom.
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť6 kusov
Nutričné hodnoty / 1 kus
KCal114 KCal
Sacharidy21 g
Vláknina2 g
Bielkoviny3 g
Tuky2 g