Fit Recepty
Sleduj ma
Jednoduché proteínové tyčinky

Jednoduché proteínové tyčinky

Ak máte radi proteínové tyčinky na štýl Quest bars a podobne (len trošku menej lepivé), tak tieto krásavice si určite obľúbite. Recept je úplne jednoduchý, takže určite neváhajte a poďte si ho pripraviť.

Proteínové tyčinky sú vhodným fitness snackom na cesty, prípadne do práce či školy na zažehnanie hladu medzi jedlami. Telu dodajú poriadnu dávku bielkovín a práve vďaka nim zasýtia na podstatne dlhšiu dobu, na rozdiel od iných sladkostí a komerčných tyčiniek. Avšak aj v kupovaných tyčinkách často nájdeme suroviny, ktoré by sme tam mať nechceli - napríklad cukor, palmový olej, konzervanty či lepok. Navyše, ich cena je častokrát príliš vysoká. A preto vám prinášam jednoduchý recept na proteínové tyčinky bez múky a bez cukru, ktoré máte hotové raz-dva.

V ich zložení nájdete iba ovsené vločky, proteín, arašidové maslo (ktoré môžete nahradiť aj mandľovým či kešu maslom), vodu a štipku škorice. Pridať si do nich môžete aj suroviny podľa vlastnej chute, ako napríklad sušené ovocie, kokos, orechy (odporúčam najmä pistácie), kakaové bôby alebo čokoľvek iné. Ich príchuť si môžete stále obmieňať podľa toho, akú príchuť proteínu použijete. 1 tyčinka obsahuje približne 187 kalórií a 15 g bielkovín. 1 hrnček používaný v receptoch má objem 250 ml.

Keď tieto chutné proteínové tyčinky skúsite, dajte mi vedieť, ako vám chutili ❤

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Pre hladšie a lepivejšie proteínové tyčinky použijeme mixér. Ak chceme radšej pevnejšie tyčinky, stačí ak všetky ingrediencie spolu zmiešame v miske, kým sa cesto neprestane lepiť.
  2. Z cesta tvarujeme tyčinky v ľubovoľnej veľkosti a uložíme ich do uzatvárateľnej nádoby, prípadne zabalíme do alobalu alebo papiera na pečenie.
  3. Ak je cesto príliš lepivé, rozvaľkáme ho medzi dvoma kúskami papiera na pečenie do požadovanej hrúbky a dáme na 30-60 minút do mrazničky.
  4. Po vybratí ich narežeme a skladujeme v chladničke.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť6 porcií
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal187 KCal
Sacharidy17 g
Vláknina4 g
Bielkoviny15 g
Tuky6 g