Fit Recepty
Sleduj ma
Mango smoothie bowl s makom

Mango smoothie bowl s makom

Ak ste dostali chuť na zdravé, rýchle a zároveň originálne raňajky ktoré potešia nielen telo ale aj oči, určite odporúčam vyskúšať túto mango smoothie bowl s makom, kokosom a granátovým jablkom. Doprajte si chuť exotiky hneď z rána a nabite sa cennými vitamínmi, vlákninou a antioxidantmi.

Smoothie bowl je vlastne hustejší smoothie, ktorý je zvyčajne zahustený ovsenými vločkami či proteínom, no v tomto recepte použijeme na zahustenie kokos a mak. Smoothie bowl budete mať hotovú do 10 minút a verím, že si na nej pochutí celá rodinka, vrátane tých najmenších.

V lete odporúčam použiť zamrazené mango, vďaka ktorému bude smoothie ešte viac osviežujúcejšie a hustejšie. Mak môže byť v recepte buď pomletý alebo vcelku. V prípade záujmu môže byť do tohto smoothie pridaný aj proteínový prášok (odporúčam tento) , vďaka čomu bude toto raňajkové smoothie ešte hustejšie, sýtejšie a nabité bielkovinami. Odporúčam použiť proteín buď v kokosovej alebo vanilkovej príchuti.

Ja som si takúto formu fit raňajok obľúbila hneď na prvé vyskúšanie a verím, že učaruje nielen svojou jednoduchosťou a vzhľadom, ale tiež chuťou aj vám.

Ingrediencie

Postup

  1. Mango očistíme a nakrájame na malé kúsky.
  2. Všetky suroviny dáme do mixéra a rozmixujeme ich dohladka. Malo by nám vzniknúť husté smoothie.
  3. Smoothie naservírujeme do misky alebo hlbokého taniera, dozdobíme semiačkami z granátového jablka, kúskami kokosu a podávame čo najskôr.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal362 KCal
Sacharidy42 g
Vláknina5 g
Bielkoviny19 g
Tuky13 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu