Fit Recepty
Sleduj ma
Mango smoothie bowl s makom

Mango smoothie bowl s makom

Ak ste dostali chuť na zdravé, rýchle a zároveň originálne raňajky ktoré potešia nielen telo ale aj oči, určite odporúčam vyskúšať túto mango smoothie bowl s makom, kokosom a granátovým jablkom. Doprajte si chuť exotiky hneď z rána a nabite sa cennými vitamínmi, vlákninou a antioxidantmi.

Smoothie bowl je vlastne hustejšie smoothie, ktoré je zvyčajne zahustené ovsenými vločkami či proteínom, no v tomto recepte použijeme na zahustenie kokos a mak. Smoothie bowl budete mať hotové do 10 minút a verím, že si na ňom pochutí celá rodinka vrátane tých najmenších.

V lete odporúčam použiť zamrazené mango, vďaka ktorému bude smoothie ešte viac osviežujúcejšie a hustejšie. Mak môže byť v recepte buď pomletý alebo vcelku. V prípade záujmu môže byť do tohto smoothie pridaný aj proteínový prášok (odporúčam tento) , vďaka čomu bude toto raňajkové smoothie ešte hustejšie, sýtejšie a nabité bielkovinami. Odporúčam použiť proteín buď v kokosovej alebo vanilkovej príchuti.

Ja som si takúto formu fit raňajok obľúbila hneď na prvé vyskúšanie a verím, že učaruje nielen svojou jednoduchosťou a vzhľadom, ale tiež chuťou aj vám.

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Mango očistíme a nakrájame na malé kúsky.
  2. Všetky suroviny dáme do mixéra a rozmixujeme ich dohladka. Malo by nám vzniknúť husté smoothie.
  3. Smoothie naservírujeme do misky alebo hlbokého taniera, dozdobíme semiačkami z granátového jablka, kúskami kokosu a podávame čo najskôr.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal383 KCal
Sacharidy43 g
Vláknina6 g
Bielkoviny19 g
Tuky14 g