Fit Recepty
Sleduj ma
Omeletové rolky

Omeletové rolky

Perfektné, zdravé omeletové rolky vhodné na raňajky, desiatu či večeru, z ktorých isto nepriberiete. Obsahujú vysoké množstvo bielkovín, vitamínov, minerálov a veľmi nízky obsah sacharidov. Rolku samozrejme môžete zakaždým obmeniť o suroviny a vylepšiť si ju tak podľa vlastnej chuti. Ako stvorená do krabičkovej diéty, táto nízkokalorická rolka sa dá jednoducho zabaliť kamkoľvek pôjdete a dobre chutí aj za studena.

Pripravte si tieto fitness raňajky iba s 5 surovinami! Vajcia, syr a korenie je všetko, čo budete potrebovať na vašu omeletu. Ak máte radi vajíčka na raňajky, táto fitness omeleta si rozhodne nájde miesto vo vašom jedálničku. V tomto recepte som ju naplnila šunkou a šalátom, no použiť môžete skutočne čokoľvek, čo máte radi, prípadne to, čo vám chladnička v daný deň ponúkne. Čo je skvelé, pretože každý deň si tak môžete vytvoriť nové varianty.

Vychutnajte si tieto low carb omeletové rolky ešte teplé, ale nebojte sa ich ani keď vychladnú a vy si ich nemáte práve kde ohriať. Sú chutné aj studené, preto sú ideálne aj na cesty či zabalené ako snack počas rušných dní, kedy potrebujete dostať rýchlo niečo zdravé a výživné pod zub.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

  • 2 vajcia
  • 30g strúhanej mozzarelly
  • 60g kvalitnej šunky
  • hrsť šalátu
  • štipka mletého čierneho korenia
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Vajcia poriadne rozmiešame s jemne nastrúhaným syrom a mletým čiernym korením.
  2. Zmes vylejeme na rozohriatu nepriľnavú panvicu a opečieme z oboch strán do zlatista.
  3. Vzniknutú omeletovú placku premiestnime na tanier, obložíme ju šunkou, šalátom, zrolujeme, rozkrojíme na polovicu a podávame ešte teplú.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal285 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina1 g
Bielkoviny31 g
Tuky16 g