Fit Recepty
Sleduj ma
Pečená brownie kaša

Pečená brownie kaša

Spestrite si ráno touto vynikajúcou pečenou "brownie" kašou. Nielenže je extrémne chutná, no je aj zdravá a plná vitamínov a minerálov. Verím, že vďaka takýmto raňajkám sa budete ráno tešiť von z postele :)

Táto chutná pečená ovsená kaša s prenikavou čokoládovou chuťou pripomína slávny brownie. Po jej servírovaní však môžete mať lepší pocit, že neprijímate iba prázdne kalórie, ale naopak - nutrične bohatú a zdravú kašu, ktorá má s brownie spoločnú iba podobnú chuť. Pečená brownie kaša je totiž pomerne nízkokalorická a nízkotučná, zasýti vás však oveľa lepšie ako spomínaný zákusok.

Ovsené vločky a mlieko sú raňajkovou klasikou, ale prečo si klasiku ešte nevylepšiť. Určite nebudete sklamaní. Pri výbere múky dávajte pozor na množstvo - odporúčam použiť kokosovú múku, tá ma však vysoké absorpčné schopnosti, preto ak použijete iný druh múky, môže byť potrebné pridať jej viac. Tieto zdravé sladké raňajky z ovsených vločiek sú skvelým štartom do nového dňa. Zasýtia, dodajú vám dobrú dávku živín a energie, no nezaťažia žalúdok.

Táto zdravá pečená brownie kaša však dobre poslúži aj ako zákusok kedykoľvek počas dňa. Určite ju skúste (a nezabudnite si do cesta prihodiť aj zopár kúskov horkej čokolády, mňam!). V prípade, že má vaša rúra aj funkciu pary (ja používam túto), môžete ju v tomto recepte využiť a pripraviť si tak ešte šťavnatejšiu pečenú kašu (nastavte si paru pri rovnakej teplote na 10%).

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešame a rozdelíme ich do dvoch ramekinov alebo tepluvzdorných misiek.
  2. Kašu môžeme posypať kúskami tmavej čokolády a následne ju pečieme 15-20 minút pri 160 stupňoch, do stuhnutia.
  3. Brownie kašu odporúčam podávať teplú.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal315 KCal
Sacharidy52 g
Vláknina6 g
Bielkoviny12 g
Tuky4 g