Fit Recepty
Sleduj ma
Pečená ovsená kaša bez cukru a múky

Pečená ovsená kaša bez cukru a múky

Rýchlo pripravený, chutný a jemný ovsený koláč alebo pečená ovsená kaša bez pridaného cukru a múky sa skvelo hodí na raňajky. O tom, že ovsené vločky sú na raňajky perfektnou voľbou snáď netreba ani hovoriť. Ak milujete ovsené vločky v akejkoľvek podobe a chcete si pripraviť niečo iné ako klasickú ovsenú kašu, skúste ich vo forme zdravej pečenej kaše - uvidíte, že jej chuť vás milo prekvapí.

Táto pečená kaša je úplne jednoduchá na prípravu a obsahuje iba samé zdravé suroviny. Hotová je raz-dva a zvládne ju každý začiatočník. Neobsahuje lepok, cukor a je bohatá na vlákninu, komplexné sacharidy a bielkoviny. Vďaka ovociu má jemne sladkastú chuť a myslím si, že vôbec nie je potrebné ju dosladzovať cukrom či medom. Na 1 porciu obsahuje pomerne nízke množstvo kalórií.

Potrite túto pečenú kašu napríklad arašidovým maslom, doplňte o čerstvé ovocie a hotová mňamka je na svete. Do cesta takisto môžete pridať svoje obľúbené ingrediencie a chuť tejto pečenej kaše si tak stále obmieňať.

V prípade záujmu môžete klasické mlieko nahradiť kokosovým či mandľovým mliekom a pripraviť si tak tento recept vo vegánskej verzii.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si spolu zmiešame roztlačený banán a nastrúhané jablko spolu s ostatnými surovinami.
  2. Vzniknuté cesto vylejeme do formy na chlebík, prípadne inej menšej formy a pečieme pri 180 stupňoch 25-30 minút, dozlatista.
  3. Po upečení môžete pečenú kašu zjesť ešte teplú (vtedy sa ale trochu rozpadáva) alebo ju nechať vychladnúť, prípadne dať do chladničky.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal390 KCal
Sacharidy68 g
Vláknina11 g
Bielkoviny12 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu