Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý pohánkovo-tuniakový šalát

Zdravý pohánkovo-tuniakový šalát

Milujem rôzne obmeny šalátov - čisto zeleninový, s cícerom, kuskusom, bulgurom alebo tento zdravý pohánkovo-tuniakový šalát. Takéto šaláty sú mojou srdcovkou, pretože ich príprava je extra rýchla a jednoduchá, šalát je výživný a navyše veľmi chutný. Nemusíte stáť hodiny v kuchyni, stačí všetko zmiešať, dochutiť a máte hotovo. Pohánka vás určite zasýti, takže sa nemusíte obávať, že sa v tej kuchyni budete o hodinu motať znova.

Tento šalát je ďalší z dielne - čo chladnička dala - takže sa opäť môžete vyhrať s vašou fantáziou. Tuniak i olivy sú prirodzene slanšie, takže na doplnenie chutí odporúčam použiť sladšiu zeleninu ako paradajky a kukuricu. Nie je teda náhoda, prečo ich uvádzam v recepte. No rovnako chutný bude, ak doň prihodíte svoju obľúbenú zeleninu, či kombinácie podľa vlastnej chuti.

Pohánka je vysoko výživná a zdravá, obsahuje veľa vlákniny a podporuje trávenie. Preto si ju môžete dopriať kedykoľvek počas dňa - na raňajky, obed, ale aj na večeru. Zelenina v kombinácii s pohánkou vám vo forme tohto chutného a sýteho šalátu rozhodne nemôže uškodiť. Naopak, tento šalát vás zásobí vitamínmi, minerálmi, dopraje vám pôžitok z jedla, ochráni vašu líniu, a tú jednu misku, ktorú pri jeho výrobe zašpiníte, môžete dať s pokojným svedomím umyť aj manželovi.

Dobrú chuť! :)

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Pohánku si pripravíme podľa návodu.
  2. Keď je hotová, zmiešame ju s tuniakmi v oleji, nasekanou bazalkou, olivami a zeleninou.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal338 KCal
Sacharidy32 g
Vláknina6 g
Bielkoviny29 g
Tuky9 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu