Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá čokoládovo-ovsená smoothie bowl (vegan)

Zdravá čokoládovo-ovsená smoothie bowl (vegan)

Spestrite si raňajky týmto jednoduchým receptom, ktorý budete mať hotový za 5 minút. Zdravá čokoládovo-ovsená smoothie bowl je pochúťka, ktorá vám spraví ráno instantne krajším. Táto smoothie bowl je bohatá na vlákninu, bielkoviny a nájdete v nej aj zdravé tuky.

Ak ste tiež fanúšikom sladkých raňajok a máte tiež radi smoothies, smoothie bowl je niečo, čo vám isto zachutí. Smoothie miska je niečo ako hustejšie smoothie, ktoré zároveň zasýti. Na prípravu môžete použiť v podstate akékoľvek rastlinné mlieko, mne na tento recept najlepšie poslúžilo mandľové a ovsené mlieko. Vďaka zamrazenému banánu, ktorý do receptu pridáme, sa nám podarí vytvoriť úžasne krémovú konzistenciu. Ak ste však na mrazený banán zabudli, môžete pridať aj čerstvý banán - smoothie miska však nebude mať takú krémovú a hustú konzistenciu.

Do tejto smoothie bowl odporúčam pridať aj proteínový prášok v príchuti čokoláda (odporúčam tento) . Ak ho však práve doma nemáte, pokojne ho z receptu vynechajte, prípadne nahraďte rovnakým množstvom ovsených vločiek. Ak proteín vynecháte, prípadne použijete proteínový prášok rastlinného pôvodu, smoothie misku si ľahko pripravíte vo vegánskej verzii.

Poďte vyskúšať tieto zdravé raňajky s prenikavou kakaovou chuťou, pochutíte si :)

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Do mixéra alebo sekáčika potravín dáme ovsené vločky, proteínový prášok, chia semienka, kakao, zamrazený banán a mandľové mlieko.
  2. Suroviny spolu rozmixujeme dohladka. Ak je potrebné, môžeme ich zriediť dodatočným mandľovým mliekom.
  3. Vzniknuté hustejšie smoothie vylejeme do misky a nakoniec ho dozdobíme zvyšnými surovinami.
  4. Smoothie bowl podávame ihneď.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal523 KCal
Sacharidy63 g
Vláknina14 g
Bielkoviny27 g
Tuky16 g