Fit Recepty
Sleduj ma
Arašidovo-proteínový koláč z 3 ingrediencií

Arašidovo-proteínový koláč z 3 ingrediencií

Chutný arašidovo-proteínový koláč pozostávajúci iba z 3 ingrediencií - preplnený bielkovinami a zdravými tukmi. Už len malý kúsok vás poriadne zasýti a určite aj zaženie chute na sladké. Vyskúšajte ho napríklad aj vo variácií s kakaom či karobom. Tento malý, na prvý pohľad nenápadný fit koláč z arašidového masla a proteínu je skvelý aj na raňajky. Pripravte si ho spolu s ovocím, poliaty jogurtom a o výživné a sýte raňajky, ktoré vás naštartujú do nového dňa, máte postarané.

Skvelý tip na rýchle raňajky, ktoré si môžete pripraviť aj ráno. Arašidové maslo, banány a proteín si spolu zmiešajte a dajte piecť na 25 minút - chutné a zdravé raňajky budú na stole, zatiaľ čo sa vy stihnete vychystať a upraviť. Ak nemáte radi arašidy, môžete použiť mandľové alebo kešu maslo. Banány si tiež vyberte podľa toho, aký sladký chcete zákusok mať - čím zrelšie banány, tým sú sladšie. Proteínový prášok dodá koláču svojskú chuť, preto si jeho príchuť dôkladne vyberte.

Keďže tento fit arašidovo-proteínový koláč obsahuje len 3 ingrediencie, je prirodzene bez lepku, vajec i mlieka. Vhodný je tak aj pre vegánov a vďaka svojmu zloženiu i pre športovcov a nadšencov zdravej stravy. Má tuhšiu konzistenciu a rýchlo vás zasýti. Doprajte si ho na raňajky, ako snack počas dňa, či poobede ku káve alebo čaju. Dobrú chuť.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Arašidové (prípadne mandľové alebo kešu) maslo si zohrejeme a necháme roztopiť na miernom plameni.
  2. Banány rozmixujeme alebo roztlačíme vidličkou na kašu a zmiešame ich s ostatnými ingredienciami.
  3. Vzniknuté cesto vylejeme do menšej, papierom na pečenie vystlatej alebo silikónovej formy a pečieme 20-25 minút pri 180 stupňoch.
  4. Hotový koláč odporúčam skladovať v chladničke.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal127 KCal
Sacharidy11 g
Vláknina2 g
Bielkoviny8 g
Tuky6 g