Fit Recepty
Sleduj ma
Chia-ovsený puding s pyré z hurmikaki a kokosom

Chia-ovsený puding s pyré z hurmikaki a kokosom

Vyskúšajte tento exotický chia-ovsený puding s pyré z hurmikaki a kokosom - hodí sa skvelo na raňajky či ako zdravá desiata, prípadne olovrant. Pripraviť si ich môžete bez pridania cukru a bez laktózy a poteší aj ich vysoký obsah vlákniny.

Chia puding z ovsených vločiek a chia semienok bude potrebovať pár hodín odležať v chladničke. Chia semienka totiž zväčšujú svoj objem v tekutinách až 12-krát, čo z nich robí perfektnú surovinu na prípravu pudingov. Ovsené vločky rovnako nasiaknu mlieko, preto je najlepšie predpripraviť si zmes večer, aby ste mali ráno už hotové pudingy v chladničke. Mlieko môžete použiť akékoľvek. Pre ešte lepšiu chuť odporúčam použiť rastlinné mlieka, ktoré celému dezertu pridajú šmrnc. Kokosové, mandľové alebo aj ovsené - môžete vyskúšať všetky variácie.

Hurmikaki je malá oranžová vitamínová bomba, ktorá vás očarí svojou sladkou chuťou. Je plné minerálov a vitamínov ako vitamín A, C, železo, vápnik, horčík, draslík a celý rad ďalších nutrientov. Podporuje trávenie, zlepšuje imunitu a odbúrava únavu. Ak ste ho ešte neskúšali, určite ho zaraďte do svojho jedálnička a začať môžete napríklad týmto skvelým a zdravým fit dezertom či raňajkami. Chia-ovsený puding s pyré z hurmikaki a kokosom je perfektná kombinácia a isto si ho obľúbite.

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Mlieko, ovsené vločky, chia semienka a zvolené sladidlo spolu rozmiešame a zmes rozdelíme do dvoch pohárov.
  2. Poháre odložíme do chladničky aspoň na 3 hodiny (ideálne cez noc).
  3. Hurmikaki očistíme a rozmixujeme na jemné pyré.
  4. Pyré vylejeme na vrch pohárov a tie na záver posypeme kokosom.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal335 KCal
Sacharidy28 g
Vláknina12 g
Bielkoviny15 g
Tuky17 g