Fit Recepty
Sleduj ma
Fit mrkvovo-datlové guľôčky

Fit mrkvovo-datlové guľôčky

Chutné, rýchle a zdravé - takéto sú tieto mrkvovo-datlové guľôčky, ktorými si vďaka pridanému perníkovému koreniu môžete vyčarovať vianočnú atmosféru kedykoľvek počas roka a zamaškrtiť si zdravo a bez výčitiek. Sú bez múky, bez vajec a pridaného cukru, čo z nich robí skvelý nízkokalorický a nízkotučný dezert.

Guľôčky máte hotové za pár minút. Potrebujete iba dobrý sekáčik, ktorý dôkladne rozmixuje datle na jemnú pastu (odporúčam tento) . Tie dodajú tomuto dezertu jeho sladkú chuť aj bez použitia iného sladidla. Mrkvové dezerty majú veľkú obľubu medzi malými aj veľkými, pretože mrkva má sama o sebe príjemnú sladkastú chuť. Máte neohlásenú návštevu alebo si len chcete zamaškrtiť na zdravom zákusku počas dňa? Nie je nič jednoduchšie ako nahádzať všetky suroviny do sekáčika a z mrkvového cesta už len tvarovať guľôčky.

Vďaka perníkovému koreniu vám tento recept pripomenie Vianoce, preto je obzvlášť vhodný na vianočný stôl. Vyskúšajte si tento rok zdravšie, ľahšie a na chute bohatšie zákusky počas vianočných sviatkov a uvidíte, že si ich zamilujú i deti. Skúste im ale najprv neprezradiť, že tento rok pečiete fit. Rozdiel si sotva všimnú :)

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Datle alebo datlové pyré namočíme do horúcej vody aspoň na 10 minút.
  2. Následne ho v sekáčiku rozmixujeme spolu s očistenou a na menšie kúsky nakrájanou mrkvou, ovsenými vločkami, vodou, perníkovým korením a chia semienkami.
  3. Keď nám vznikne homogénne cesto, tvarujeme z neho guľôčky ktoré obalíme v kokose.
  4. Guľôčky skladujeme v chladničke.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť12 guľôčiek
Nutričné hodnoty / 1 guľôčka
KCal42 KCal
Sacharidy7 g
Vláknina2 g
Bielkoviny1 g
Tuky1 g