Fit Recepty
Sleduj ma
Tuniakovo-avokádový šalát s cottage cheese a pohánkou

Tuniakovo-avokádový šalát s cottage cheese a pohánkou

Lahodný šalát z pohánky, tuniaka, avokáda a cottage cheese. Je priam preplnený bielkovinami, vitamínmi a minerálmi, obsahuje tiež komplexné sacharidy a zdraviu prospešné tuky. Tuniakovo-avokádový šalát s cottage cheese a pohánkou sa skvele hodí na obed či na večeru, zasýti a som si istá, že jeho chuť si rýchlo obľúbite.

Ďalšia dobrota z radu rýchlych, chutných a hlavne výživných šalátov. Pohánka je prirodzene bezlepková, vhodná teda aj pre celiatikov, obsahuje komplexné bielkoviny a sacharidy, vlákninu a bohato sú v nej zastúpené aj minerálne látky a celý rad vitamínov. Niet divu, že v kombinácií s avokádom, ktoré tiež obsahuje množstvo prospešných látok, je tento tuniakovo-avokádový šalát s cottage cheese a pohánkou ideálnym spestrením jedálnička pre každého. Avokádo sa odporúča najmä tínedžerom, anemikom, diabetikom a budúcim mamičkám (kedy sú nároky na príjem železa vyššie).

S týmto šalátom nemusíte ani stráviť pol dňa v kuchyni. Príprava je jednoduchá a podávať ho môžete ešte teplý, ale aj studený. Iba ho vyberiete z chladničky a podávate.

Ak chcete, môžete pridať i zeleninu (paradajky, papriku, zelenú cibuľku, sušené paradajky a pod.) a vykúzliť si tak ešte farebnejšiu a výživnejšiu kombináciu. V každom prípade si tento zdravý pohánkový šalát zamilujú nielen vaše chuťové poháriky, ale aj telo.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Pohánku prepláchneme, zalejeme dvoma dielmi vody a uvaríme domäkka (zhruba 15 minút).
  2. Uvarenú pohánku zmiešame s tuniakom zbaveným šťavy, avokádom nakrájaným na kocky, soľou, cesnakovým korením a nakoniec aj s cottage syrom.
  3. V prípade záujmu môžeme pridať nadrobno nakrájané paradajky či sušené paradajky.
  4. Šalát môžeme podávať teplý alebo studený.
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal385 KCal
Sacharidy32 g
Vláknina9 g
Bielkoviny37 g
Tuky15 g
...
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu

✉️ Pošli mi svoj obľúbený recept.

Rada varíš zdravo a chceš zverejnit svoj obľúbený recept na Fit Recepty ?
Pošli mi ho emailom a rada ho odskúšam a zverejním.