Fit Recepty
Sleduj ma
Výborná a zdravá fit tuniaková nátierka

Výborná a zdravá fit tuniaková nátierka

Zdravé nátierky máme doma radi a túto tuniakovú úplne milujeme. Oproti klasickému receptu sa môže pýšiť nižším obsahom tuku a kalórií, čo je skvelé najmä v prípade, že nátierky takisto zbožňujete a väčšinou z nich zjete viac ako by sa patrilo :)

Táto lahodná a výživná tuniaková nátierka sa skvelo hodí k domácemu celozrnnému pečivu, no vychutnať si ju môžete napríklad aj s chrumkavými kukuričnými či ryžovými chlabíkmi. Na jej prípravu budete potrebovať iba 4 bežne dostupné suroviny a soľ. A čo poteší asi najviac, 1 zo 4 porcií obsahuje iba 95 kalórií (s použitím avokáda)!

Trik v jej receptúre spočíva v tom, že veľká časť masla sa nahradí cícerom, ktorý nátierku krásne zjemní a navyše jej dodá viac vitamínov, minerálov, vlákniny a bielkovín ako maslo. Nátierka tak nebude extrémne maslová, ale taká akurát. V druhej časti nátierky môžete zase použiť buď maslo alebo avokádo, s ktorým ju posuniete na ešte zdravší level. Odporúčam použiť krémovejšie avokádo z odrody Haas (to je to menšie a tmavšie).

Tuniak je skvelou surovinou, pretože okrem toho, že obsahuje takmer samé bielkoviny, poskytne aj množstvo omega 3 mastných kyselín. Vyskúšajte túto chutnú tuniakovú nátierku, určite si na nej pochutíte.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 1/2 cibule
  • 100g uvareného cíceru
  • 1 zrelé avokádo alebo 100g masla
  • 1/2 ČL morskej soli
  • 120g tuniaka vo vlastnej šťave (alebo v olivovom oleji) (odporúčam tento)

Postup

  1. Tuniaka aj so šťavou, prípadne s olivovým olejom dáme do mixéra, pridáme ostatné ingrediencie a rozmixujeme dohladka.
  2. Hotovú nátierku natrieme na celozrnné (prípadne iné) pečivo.
  3. Na záver môžeme posypať nasekanou pažítkou alebo jarnou cibuľkou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal95 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina3 g
Bielkoviny7 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu