Fit Recepty
Sleduj ma
Fit cuketové "špagety" s tuniakovou omáčkou

Fit cuketové "špagety" s tuniakovou omáčkou

Cuketové špagety (nazývané aj ako zoodles) sú perfektnou diétnou alternatívou ku klasickým múčnym cestovinám. A spolu s touto jednoduchou, no zdravou tuniakovou omáčkou tvoria priam dokonalý pár. Je to skrátka perfektné fitness jedlo, ktoré si môžete dopriať bez výčitiek.

Cuketa je úžasne verzatilná a zdravá surovina, o čom vás snáď presvedčím aj týmto receptom. Na vytvorenie cuketových špagiet budete potrebovať buď obyčajnú škrabku na zemiaky alebo špiralizér. Odporúčam vám však zaobstarať si špiralizér, využijete ho aj na inú zeleninu a nájdete ho snáď v každom obchode s domácimi potrebami, alebo na internete (kúpite tu) .

Jednou z obrovských výhod týchto fit cuketových "špagiet" s tuniakovou omáčkou je, že jedlo je nízkokalorické (iba 161 kcal na porciu), nízkosacharidové a zároveň bohaté na bielkoviny, čo je v skutku zriedkavá kombinácia. Recept si navyše nevyžaduje množstvo surovín a hotový je do 10 minút. Toto chutné a jednoduché jedlo plné bielkovín je vhodné ako zdravý obed či večera, najmä v prípade, že máte chuť na niečo ľahšie a taktiež je perfektne vhodné na chudnutie.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Cukety si umyjeme a pomocou škrabky z nich vyškrabeme "špagety". Ak škrabku nemáte, môžete ich jednoducho nastrúhať na strúhadle.
  2. Paradajkový pretlak si v hrnci zmiešame s niekoľkými lyžicami vody (vodu pridajte podľa toho, akú hustú chcete omáčku mať).
  3. Ak ste dosiahli požadovanú konzistenciu omáčky, pridajte tuniaka a korenie podľa chuti a omáčku uvarte.
  4. Nechajte ju prevrieť a potom ňou polejte cuketové špagety.
  5. Odporúčam jedlo na záver posypať syrom a čerstvou bazalkou.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty /
KCal199 KCal
Sacharidy9 g
Vláknina1 g
Bielkoviny26 g
Tuky7 g