Fit Recepty
Sleduj ma
Jednoduché fitness banánové muffiny (bez múky a cukru)

Jednoduché fitness banánové muffiny (bez múky a cukru)

Ak máte radi jednoduché fitness recepty, tento je ďalší ako stvorený pre vás, tentokrát nasladko. Na tieto fitness banánové muffiny bez múky a bez cukru vám postačia iba 3 suroviny - banány, proteínový prášok a vajcia. Navyše, ich prípravu hravo zvládnete do 5 minút. Zatiaľ to znie dobre, však?

Tieto fitness muffiny majú vysoký obsah bielkovín a neobsahujú žiaden olej, múku, mlieko ani cukor. Sú ideálne aj ako po-tréningový snack na doplnenie bielkovín a rýchlych cukrov z banánu. 1 z 5 muffinov obsahuje iba 67 kcal a 5 g sacharidov. Použiť môžete proteín s akoukoľvek príchuťou, ja preferujem vanilkový alebo kokosový. Odporúčam použiť silikónové formičky na muffiny, k papierovým či k forme sa vám totiž môže toto cesto ľahko pripiecť.

V prípade, že v recepte nechcete použiť proteín, skúste ho nahradiť sušeným mliekom, pudingovým práškom alebo mandľovou múkou. V tom prípade ale prídete o benefity, ktoré tento recept ponúka - v podobe výživových hodnôt. A ak chcete trocha zaexperimentovať, môžete si do cesta pridať aj iné suroviny podľa chuti, ako horká čokoláda, sušené ovocie či kúsky orechov.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. *Proteínový prášok môžete nahradiť pudingovým práškom, sušeným mliekom alebo mandľovou múkou a dosladiť podľa potreby.
  2. Všetky ingrediencie zmiešame v mixéri.
  3. Cesto nalejeme do muffinových formičiek (zhruba do polovice) a pečieme 15-20 minút na 190 stupňoch, dohneda.
  4. Konečná konzistencia muffiniek dosť záleží aj od použitého proteínu, niekedy môžu byť pevnejšie, inokedy zase mäkšie, ale stále budú zaručene veľmi chutné. Pre najlepší výsledný efekt použite vanilkový proteínový koncentrát.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť5 porcií
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal67 KCal
Sacharidy5 g
Vláknina1 g
Bielkoviny6 g
Tuky2 g