Fit Recepty
Sleduj ma
Proteínovo-kokosové guľky

Proteínovo-kokosové guľky

Vyskúšajte tieto perfektné guľky s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom sacharidov. Sú hotové raz dva. Perfektne sa hodia tiež ako zdravý vianočný dezert. Ak ste milovníkom kokosu, tieto fitness proteínovo-kokosové guľky sa isto stanú vašim obľúbeným dezertom ;)

Jednoduché bezlepkové guličky plné kokosovej chuti bez pridaného cukru, múky a vajec. Ďalší zdravý, nepečený dezert ako stvorený na vianočný stôl, po ktorom sa len tak zapráši. Potrebujete len 4 suroviny a pár minút v kuchyni. Proteínovo-kokosové guľky sú nízkokalorické, vďaka kokosovej múke bohaté na vlákninu, vďaka proteínu zase na bielkoviny a sú skvelé aj ako zdravý snack na cesty či namáhavé túry.

Ak milujete arašidové maslo, nie len pre jeho fantastické výživové vlastnosti, pridajte do cesta aj to. Guličky budú vďaka nemu ešte lahodnejšie. Prípadne si do cesta zamiešajte aj kakaové bôby a pripravte sa na explóziu chutí. Ak teda neviete, čo zdravé, rýchle a chutné pripraviť pre návštevu, prípadne ako sa na konci náročného dňa potešiť fitness dezertom, tu máte odpoveď - proteínovo kokosové guľky sú skvelou odmenou, ktorú si môžete dovoliť bez výčitiek. Majú málo kalórií, množstvo nutrientov a chutia skvelo.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V miske spolu rozmiešame kokosovú múku, proteínový prášok a mlieko.
  2. V prípade záujmu môžeme do cesta vmiešať arašidové maslo a kakaové bôby.
  3. Z cesta vytvarujeme 20 guličiek ktoré obalíme v strúhanom kokose a uložíme ich do chladničky.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť20 guľôčiek
Nutričné hodnoty /
KCal48 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina2 g
Bielkoviny5 g
Tuky2 g