Fit Recepty
Sleduj ma
Raňajkový ryžový pohár plný bielkovín

Raňajkový ryžový pohár plný bielkovín

Dochádza vám inšpirácia na sladké raňajkové recepty? Pripravte si tento raňajkový ryžový pohár plný bielkovín, s lahodným kokosovým krémom a jahodami. Tento recept poteší všetkých nadšencov sladkých raňajok, no tiež tých najmenších. Recept je úplne jednoduchý a pripraviť si ho viete aj deň vopred. Ráno ho už len stačí vytiahnuť z chladničky a o chutnú aj sýtu dávku bielkovín máte postarané.

Keďže zbožňujem všetko kokosové, aj krém do tohto raňajkového pohára som pripravila práve s aromatickým kokosom. A veruže mal úspech! Do kokosového krému si môžete namiesto sladidla primiešať proteín (ideálne príchuť kokos alebo vanilka), vďaka čomu dosiahnete vyšší podiel bielkovín. Nutričné hodnoty som počítala s proteínom. Navyše, ak pridáte proteín, nemusíte už krém sladiť.

Recept som pripravila s použitím ryže SOS Classic. Práve tento druh je perfektný na prípravu sladkých ryžových receptov, v ktorých má byť ryža mierne rozvarená - napríklad ako ryža v mlieku či rizoto. Ovocie môžete samozrejme obmieňať podľa sezóny a chute, perfektné budú aj marhule, broskyne, maliny, ríbezle či čučoriedky.

Tieto ryžové poháre s kokosovým krémom a jahodami sú skutočne sýte, isto vás zasýtia po dobu niekoľkých hodín. Ak recept vyskúšate, určite mi napíšte, aký mal u vás doma úspech :)

Recept je z mojej knihy Fit recepty - Rýchlo a fit.

Ingrediencie

 • 100 g ryže SOS Classic (odporúčam túto)
 • 200 g jahôd
 • 350 ml kokosového mlieka z kartónu (prípadne iného)
 • 1 PL xylitolu (alebo iného sladidla)
 • citrónová kôra (voliteľné)
 • na kokosový krém:
 • 300 g nízkotučného gréckeho jogurtu
 • 20 g strúhaného kokosu
 • 30 g proteínu (alebo 2 PL xylitolu či iného sladidla)

Postup

 1. Ryžu nepreplachujeme a zalejeme ju v menšom hrnci kokosovým mliekom.
 2. Pridáme lyžicu sladidla, zamiešame a varíme ju do mäkka približne 15 minút.
 3. Medzičasom si v miske zmiešame grécky jogurt s kokosom a proteínom (alebo sladidlom).
 4. Jahody umyjeme a nakrájame na kúsky.
 5. Do uvarenej ryže vmiešame približne 2 lyžice kokosového krému a môžeme primiešať aj trochu citrónovej kôry.
 6. Napokon do pohárov striedavo vrstvíme ryžovú vrstvu s jahodami a krémom. Poháre odporúčam servírovať po vychladení v chladničke.
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť3 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal328 KCal
Sacharidy43 g
Vláknina2 g
Bielkoviny24 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu