Fit Recepty
Sleduj ma
Špargľový šalát s cottage cheese a avokádom

Špargľový šalát s cottage cheese a avokádom

Výborný špargľový šalát v kombinácii so šunkou, avokádom a cottage cheese. Obsahuje vyvážené množstvo sacharidov, bielkovín a zdravých tukov. Určite sa po ňom budete oblizovať ;)

Špargľová sezóna je očakávaným obdobím každého milovníka špargle. Ak hľadáte ďalšie možnosti, ako si špargľu pripraviť, nemusíte hľadať ďalej. Už sme skúšali pečenú špargľu s fetou a orieškami v tomto recepte Pečená špargľa na cesnaku s fetou a kešu orechmi . Tentokrát si ju ale pripravíme so šunkou, cottage cheesom a avokádom. Zaručujem vám, že i túto kombináciu si zamilujete.

Chuť dochrumkava opečenej špargle je výborná a obalená v chutnej kvalitnej šunke je úplne neodolateľná. Cottage chceese a avokádo dodávajú jedlu ten krémový element a vytvárajú na nutrienty hodnotné a sýte jedlo. Môžete si ho pripraviť na obed alebo aj na večeru. Vhodná je aj pri rôznych diétach, keďže má nízky obsah tuku i kalórií. Naopak, toto jedlo je plné na bielkovín a vlákniny, a to všetko pri pomerne nízkom obsahu sacharidov. Perfektné i pre športovcov či pri chudnutí.

Pripravte si tento fit špargľový šalát s cottage cheese a avokádom, hotový je za pár minút a skutočne poteší chuťové poháriky. Zabaľte si ho so sebou tiež do práce alebo školy. Určite vám takýto zdravý šalát padne vhod kedykoľvek počas dňa.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 400g špargle
  • 250g cottage cheese
  • 150g kvalitnej šunky
  • 1 avokádo
  • mleté čierne korenie
  • soľ
  • cesnakové korenie

Postup

  1. Špargľu umyjeme, vysušíme a uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie.
  2. Pripravenú špargľu osolíme, okoreníme a pečieme 15 minút pri 170 stupňoch.
  3. Upečenú špargľu podávame so šunkou, cottage cheese a avokádom nakrájaným nadrobno.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal420 KCal
Sacharidy15 g
Vláknina10 g
Bielkoviny47 g
Tuky18 g