Fit Recepty
Sleduj ma
Cícerová socca

Cícerová socca

Vo francúzskych uličkách rozvoniava socca alebo aj cícerová placka na každom rohu. Môžete sa juhom Francúzska inšpirovať a nechať bytom rozvoniavať čerstvo upečenú cícerovú soccu, dokonca úplne bez lepku aj vy.

Cícerová socca je všestranne konzumovateľná. Môžete si ju pripraviť ako placku na panvici alebo jednoducho podľa môjho receptu nechať zapiecť v rúre do podoby cícerového slaného koláča. Na jej prípravu vám dokonca postačí len cícerová múka, voda, olivový olej, soľ a korenie.

Cícer patrí medzi najzdravšie strukoviny a je vhodný pre všetky vekové kategórie. Obohatí vám život vďaka vysokému obsahu bielkovín a vlákniny a nemenej poteší aj svojou bezlepkovou vlastnosťou celiatikov. Zdraviu prospešné účinky cícera ocenia aj tehotné ženy. Na rozdiel od ostatných strukovín nespôsobuje nadúvanie, dobre zasýti a podporí vaše sebazaprenie pri diéte.

Zdravá cícerová socca je skvelou náhradou pečiva a so zbiehajúcimi slinkami si ju pripravíte skutočne rýchlo a jednoducho. Doprajte si toto jemné bezlepkové pečivo z cícerovej múky s chrumkavými okrajmi a jemným vnútrom, ktoré si dokážete pripraviť na veľa spôsobov. Soccu servírujte napríklad s tuniakovou nátierkou, cottage syrom, hummusom alebo ako prílohu k šalátu. Chutí ľahko a výborne!

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V miske si zmiešame cícerovú múku spolu s vodou a soľou.
  2. Do cesta tiež môžeme pridať nadrobno nakrájané olivy alebo sušené paradajky.
  3. Do tortovej, prípadne inej formy, vylejeme 2 lyžice olivového oleja a dáme ju na 2 minúty do rúry vyhriatej na 205 stupňov.
  4. Formu s olejom opatrne vytiahneme a vylejeme do nej pripravené cesto.
  5. Cesto pečieme 30 minút na 205 stupňoch.
  6. Hotovú soccu rozrežeme na trojuholníčky a podávame s vami zvolenou oblohou.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty /
KCal100 KCal
Sacharidy14 g
Vláknina3 g
Bielkoviny5 g
Tuky4 g