Fit Recepty
Sleduj ma
Mrazený tvarohovo-ovocný krém

Mrazený tvarohovo-ovocný krém

Perfektne jednoduchý, zdravý a osviežujúci recept, na ktorého prípravu vám postačia len dve základné suroviny, zvyšok môžete pridať podľa vlastnej chuti. Tento zdravý mrazený tvarohovo-ovocný krém je nízkokalorický, nízkotučný a má vysoký obsah bielkovín. Obľúbite si ho najmä v teplých letných dňoch, pretože ponúka rýchle schladenie a vynikajúcu krémovú konzistenciu v spojení so sladkou chuťou (bez pridaného cukru). Ak tento fitness tvarohovo-ovocný krém vyskúšate, stane sa stálicou vo vašom jedálničku.

Pri tomto recepte opäť nepotrebujeme nič iné, ako mixér a pár minút času. Na prípravu tejto fitness zmrzliny môžete použiť buď tyčový mixér alebo kvalitný sekáčik (odporúčam tento) . Tvarohovo-ovocný krém si tak pripravíme za pár sekúnd jednoduchým rozmixovaním iba dvoch surovín. Ovocie si môžete zvoliť aké len chcete, preto ak sa vám v mrazničke povaľuje ovocie a neviete čo s ním, vyskúšajte tento domáci mrazený krém.

Aby bol tento fit dezert ešte výživnejší a chutnejší, primiešať doň môžete aj vaše obľúbené suroviny. Môže to byť kokos, orechy, chia semienka, škorica, proteínový prášok podľa vašej chuti, orechové maslo alebo dokonca rozmixované ovsené vločky, ktoré mu pridajú na vláknine a viac zasýtia. Výber je len na vás, tak rýchlo do kuchyne a hor sa experimentovať :)

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Tvaroh rozmixujeme ponorným mixérom spolu s mrazeným ovocím.
  2. Do krému môžeme následne podľa vlastných preferencií pridať aj zvyšné suroviny.
  3. Mrazený krém podávame čo najlepšie najskôr.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal123 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina4 g
Bielkoviny14 g
Tuky1 g