Fit Recepty
Sleduj ma
Fitness ovseno-proteínová buchta

Fitness ovseno-proteínová buchta

Takéto jednoduché a zdravé recepty mám najradšej. Ešte radšej som, keď majú aj skvelé nutričné hodnoty. A presne to je prípad aj tohto receptu, kde hrajú hlavnú rolu ovsené vločky a proteínový prášok. Táto buchta neobsahuje žiaden pridaný cukor ani tuk a je prirodzene bez lepku.

K príprave tejto ovsenej buchty s proteínom vám postačí len 1 miska, forma na pečenie, zopár surovín a menej ako 5 minút času. Jednoduchšie to už nejde. Použiť v nej môžete proteín akejkoľvek príchute (či už kokos, vanilka, kakao alebo aj biela čokoláda). Túto buchtu alebo koláč si môžete s chuťou dopriať ako zdravé raňajky alebo si ju so sebou zabaliť do práce či školy. Do cesta môžete pridať aj kúsky ovocia (osobne milujem čerstvé alebo zavárané višne), kokos alebo sušené brusnice - podľa chuti. Hotová buchta chutí úžasne aj samostatne, no doplniť ju môžete aj o arašidové či mandľové maslo (odporúčam toto) .

Jedna porcia tejto zdravej fitness buchty obsahuje až 18 g bielkovín, pričom si stále drží nízky obsah kalórií a tuku. Perfektne sa tak hodí aj ako pred alebo potréningové jedlo na doplnenie bielkovín a komplexných sacharidov.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešame a vylejeme do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy na pečenie (napr. na chlieb).
  2. Na záver môžeme cesto posypať kokosom, brusnicami alebo čerstvým ovocím.
  3. Buchtu pečieme 15 minút pri 200 stupňoch do zlatista.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal223 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina4 g
Bielkoviny18 g
Tuky4 g