Fit Recepty
Sleduj ma
Rýchla proteínová palacinka bez múky

Rýchla proteínová palacinka bez múky

Ani palacinka už viac nebude v kuchyni hriechom. Naučte sa pripraviť si proteínové palacinky zdravo a chutne. Táto fitness palacinka je skvelá a rýchla na prípravu, navyše bez pridania múky, cukru a tuku.

Fitness proteínová palacinka je jednoduchý recept, ktorý si pripravíte iba z 3 surovín a zaženiete tak chuť na sladké instantne a bez výčitiek. Keďže na prípravu použijeme proteín, palacinky budú skutočne sýte, takže pravdepodobne si vystačíte aj s jedným kúskom tejto palacinky. Chuť a konzistencia palacinky závisí od použitia proteínového prášku. Niekedy môže byť suchšia, vtedy ju odporúčam poliať jogurtom, javorovým sirupom alebo ovocnou omáčkou.

Hotovú palacinku si dochutíte podľa vlastných maškrtných jazýčkov a fantázie, napríklad ovocím, jogurtom, tvarohom, orechovým maslom, ovocnou omáčkou, kvalitnou marmeládou , kakaovými bôbmi či javorovým sirupom. Môj recept na rýchlu proteínovú palacinku pripomína overenú palacinkovú klasiku, navyše plnú bielkovín. Recept poteší aj nízkym obsahom sacharidov a kalórií. Proteínová palacinka sa teda hodí aj ako skvelé po-tréningové jedlo.

Tip pre Vás: Pri pečení s proteínom je dôležité používať radšej proteínový koncentrát než izolát, prípadne mix oboch, pretože čím čistejší proteín, tým je výsledný produkt suchší.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne vymiešame buď ručne, v mixéri alebo v šejkri tak, aby neostali žiadne hrudky.
  2. Rozohrejeme si panvicu.
  3. Ak máte dobrú panvicu, nemusíte ju potierať tukom, ak má ale tendenciu pripaľovať, radšej ju potrite alebo postriekajte trochou oleja.
  4. Vylejte cesto na rozohriatu panvicu a nechajte palacinku opiecť z každej strany zhruba 2 minúty na strednom plameni, kým nie je dohneda.
  5. Hotovú palacinku dochuťte podľa chute a fantázie - čerstvým ovocím, jogurtom, tvarohom, orieškovým maslom, ovocnou omáčkou, kakaovými bôbmi či javorovým sirupom.
  6. Chuť a konzistencia palacinky sa môže líšiť v závislosti od použitého proteínového prášku. Niekedy môže byť suchšia, vtedy ju odporúčam poliať jogurtom, javorovým sirupom a ovocnou omáčkou.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal163 KCal
Sacharidy3 g
Vláknina1 g
Bielkoviny24 g
Tuky6 g