Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá vanilková mliečna ryža s mangom

Zdravá vanilková mliečna ryža s mangom

Jednoduchá, zdravá mliečna ryža s nezameniteľnou exotickou chuťou. Vyskúšajte ju ako dezert, raňajky, sladké hlavné jedlo alebo ako chutnú a výživnú desiatu. Ak vás obyčajná ryža v mlieku nudí, v tomto spojení s mangom a vanilkou rozhodne nebude.

Zdravá vanilková mliečna ryža s mangom je úplne jednoduchá na prípravu a potrebujete k nej iba zopár surovín. Ak by ste si v nej chceli navýšiť množstvo bielkovín, môžete do nej vmiešať aj odmerku vanilkového proteínu (odporúčam tento) .

Mango je potravina, pri ktorej tvrdím že je perfektná najmä pre ženy. Stará sa o peknú pleť a vlasy, čo určite všetky oceníme. Dobre tiež pôsobí na vysoký krvný tlak a hormóny, čo už je rozhodne ťažšia práca, najmä u tých žien, ktoré majú v domácnosti malé deti :) Preto si myslím, že by sme, milé dámy, mali mango zahrnúť do našich jedálničkov. V tejto ryži si ho odporúčam rozdeliť a jednu polovicu rozmixovať na pyré, ktoré vmiešate do mliečnej ryže a dostanete tak lahodnú jednotnú mangovú príchuť. Druhú polovicu manga si nakrájajte na malé kúsky a primiešajte. Okrem kúskov ryže vás tak vždy prekvapí aj mango a celé jedlo bude o to príjemnejším pôžitkom.

Ryža je bez lepku, v tomto recepte nepotrebujete ani vajcia a s použitím rastlinného mlieka a nahradením medu si viete jednoducho vykúzliť aj vegánsku verziu. Táto mliečna ryža je nízkotučná a pomerne diétna, no zároveň vás už 1 porcia dostatočne zasýti. Fit vanilková mliečna ryža s mangom určite stojí za vyskúšanie.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Ryžu zalejeme mliekom a uvaríme ju do mäkka (zhruba 15 minút).
  2. Keď je ryža hotová, vmiešame do nej med a zrnká z vanilkového struku.
  3. Mango môžeme buď očistiť a rozmixovať na pyré alebo ho nakrájať na malé kúsky.
  4. Následne ho vmiešame do ryže.
  5. V prípade záujmu posypeme mliečnu ryžu kokosovými lupienkami.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal281 KCal
Sacharidy56 g
Vláknina7 g
Bielkoviny6 g
Tuky2 g